За деновите кога сакате да јадете нешто солено и фино, погледнете го овој рецепт за одлична погача!

5 октомври, 2020
погача

Мек, сочен леб збогатен со вашите омилени зачини, сецкани маслинки и многу сирење. Може да се јаде сам, но и со вашите омилени намази.

Неговата подготовка е едноставна, а можете да ја јадете за појадок или вечера, но и да го смените рецептот и да додадете нешто по ваш вкус како на пример шунка, кобсика, суви домати…


Потребни состојки
-330 гр брашно
-2 јајца
-половина лажичка сол
-малку пиперка
-половина лажица сода бикарбона
-половина вреќа прашок за пециво
-60 мл маслиново масло
-240 мл течен јогурт
-200 гр сирење (чедар, едам)
-100 гр сецкани маслинки
-свежи зачини на барање: риган, пиперче, мајчина душица, оригано


Подготовка
Загрејте ја рерната на 180 степени, и подмачкајте го и брашното со продолжениот сад за печење.

Во голем сад измешајте ги сувите состојки: брашно, сол, сода бикарбона и прашок за пециво.

Во мал сад измешајте ги влажните состојки: две јајца, маслиново масло и јогурт.
Потоа измешајте ги влажните состојки во сувите и додадете исецкани омилени свежи зачини, сецкани маслинки и околу една третина од ренданото сирење.

Измешајте ги состојките со силиконска шпатула и пренесете ја смесата во подготвениот плех за печење. Израмнете ја смесата во калапот и посипете со остатокот од ренданото сирење.

Печете околу 45 минути или додека горниот дел не добие златно-кафеава боја и сервирајте топло.