Солени „Рафаело“ топчиња: Вкусно предјадење коа се брзо се подготвува (РЕЦЕПТ)

26 ноември, 2020
235121_shutterstock-1530221141_ls (1)


Состојки:

1 парче пилешко бело месо

200 грама фета сирење

1 пакување зеленчук за супа

1 лажица мајонез

1 лажица павлака

7 маслинки полнети со пиперки

брашно

50 грама сирење

200 грама семе од сусам

2 јајца

4 кисели краставички

масло

зачини


Подготовка: Извадете ја кожата и коските од месото. Ставете ги месото и коските во шерпата. Додадете целер, моркови и магдонос. Истурете еден литар вода, сол и црн пипер. Оставете зеленчукот да готви 40 минути. Мелете месо и зеленчук и ги истурате во подлабок сад. Додадете краставица на коцки и сирење фета. Додадете рендано сирење, павлака и мајонез. Формираме топчиња и ги пржиме во загреано масло!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi