Супер вкусни мафини од пире од компири

7 јуни, 2020
mafini

Состојки: 3 чаши пире од компири (2,4 дл чаша), 1 јајце, 1 чаша рендан кашкавал, 3 лажици исецкан свеж власец  или млад лук, сол и бибер.

Подготовка: Загрејте ја рерната на 190 степени и подмачајте го калапот за мафини со зејтин. Потоа, во голем сад измешајте пире од компири, јајца, 3/4 кашкавал и 2 лажици власец или млад лук. Додадете сол и бибер.

Смесата сипете ја во калап и печете ја околу половина час, додека не стане златно кафеава, а потоа посипете ја со остатокот од кашкавалот и вратете ја смесата во рерната за да се стопи, две до три минути. Извадете ја од релна и посипете ја со остатокот од власецот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi