Во Кина го пијат секојдневно: Овој топол пијалок е „бомба“ за имунитетот, а клучот е во 4 состојки!

5 декември, 2020
кина

Во време кога неколку стотици илјади нови случаи на корона вирус се регистрираат дневно низ целиот свет, силниот имунитет е клучен. Домашните и светските експерти истакнуваат дека сега најважно е да се зголеми внесот на витамини Ц и Д, како и цинк и фолна киселина.

Топла чаеви, пилешка супа, билки, мед, лук … се што јадевме и пиевме како деца за да се заштитиме од вирусот, сега конзумираме секој ден. И ние често ги „користиме“ докажаните природни лекови на другите нации.

Циметот има посебно место во кинеската народна медицина и се смета за една од најдобрите природни состојки за настинка и грип. Обично се користи во комбинација со чај и свеж ѓумбир, а се покажа дека го зајакнува имунитетот и ги ублажува дигестивните проблеми.

А, еве како да направите чај што се пие секој ден во Кина …

Состојки:

2 дл вода

2 лажички цимет

1 лажица мед

1 лажичка рендан свеж ѓумбир

3 лажици сок од лимон

Подготовка:

Вечерта ставете цимет и мед во врела вода пред спиење. Додадете го следниот свеж ѓумбир, потоа сок од лимон и покријте го со чинија. По половина час, испијте половина од овој пијалок, најдобро е пред спиење. Другата половина испијте ја наутро на празен стомак.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi