Запечени тестенини со сирење

26 мај, 2020
тестенини

Вкусен ручек од рерна, идеален за целото семејство.

Состојки: 

– 500 гр тестенини

– 250 гр кашкавал или старо бело сирење

– 50 гр путер

– бибер и сол

Подготовка:  

Загрејте ја рерната на 10 степени. Тестенините згответе ги според упатството на пакувањето, па оставете ги да се исцедат.

Наизменично редете ги тестенините со сирење во огноотпорен сад.

Ставете им сол и бибер по желба и ставете го во рерна да се печат.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi