ФЕДЕРЕР Е ОТПИШАН: Тажна вистина за моменталната состојба на Роџер

1 јуни, 2020
2127225_66601-epa_ls

Поранешниот тенисер од светска класа Грег Руседски се сомнева дека Роџер Федерер ќе добие уште еден гренд слем трофеј до крајот на кариерата.

Тениската сезона беше замрзната до крајот на јули поради пандемија на коронавирусот, а паузата беше добра за Роџер Федерер, кој неодамна имаше операција на коленото.

  • Ситуацијата е сериозна и здравјето на сите мора да биде приоритет. Роџер сигурно доби доволно време да се опорави од операцијата, рече Руседски.

Роџер Федерер, од друга страна, призна дека не започнал со тренинзи, иако неговите најголеми ривали Новак Џоковиќ и Рафаел Надал се вратиле на теренот.

  • Ги гледав снимките на тренинзите на Џоковиќ, Надал исто така се врати на теренот … Не гледам нова димензија што Федерер може да ја донесе во игра за да го освои Слем. Тоа ќе биде исклучително тешко за него, особено затоа што наскоро ќе наполни 39 години. Би било убава приказна ако можеше повторно да освои големи титули, но мислам дека Џоковиќ и Надал се фаворити на „Слемс“. Федерер стои зад нив, но тој никогаш не треба да биде целосно отпишан, рече некогашниот четврти тенисер на планетата.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi