Јелена Џокович сподели видео кое го објаснува проклетството на 5G мрежата

2 април, 2020
jelena_djokovic

Еве што мисли таа за тоа!

Јелена Џоkович е активна на сите социјални мрежи, па така честопати јавно ги искажува своите мислења и идеи.

Бидејќи актуелната тема овие неколку месеци е корона вирусот и причината за неговото појавување, вклучително и фактот дека 5G мрежата ја „произведува“ короната, таа на својот Инстаграм профил сподели видео за мрежата, за кое се шпекулираше дека е еден од виновниците за овој вирус.

Во прилог погледнете го видеото:

„Толку многу видеа кружат со денови, различни теории за причините за короната, методите на лекување и превенција. Еве едно што го добив пред некој ден. Кој има време да погледне. Се прашувам што мислите. Напишете!“, напиша таа во описот.

Би сакале да ве потсетиме дека Новак и Јелена Џokокович неодамна донираа еден милион евра на Србија за да помогнат во борбата против корона вирусот.