Контроверзниот доктор Раулт објасни што ги убива пациентите во вториот бран од Ковид 19

28 август, 2020
jutjub_1000x0


Не е кривично дело да им се дава надеж на луѓето. Со овие зборови, вчера се обрати контроверзниот француски инфектолог Дидиер Раул, кој организираше прес-конференција со градоначалникот на Марсеј и претседателот на регионот во исто време со премиерот на Франција Жан Кастекс, со што се охрабри собир меѓу двете града, Марсеј и Париз, но и два концепта, меѓу него и државните органи, за разбирање на оваа болест.

Ова е значајна епидемија, со 800.000 мртви на 7,8 милијарди жители. Но, шпанскиот грип одзеде 50 милиони животи до 1,9 милијарди, азискиот грип во 1957 година имал меѓу еден милион и два милиони смртни случаи до 2,9 милијарди, грипот од Хонг Конг предизвикал милион смртни случаи во 1968 година на 3,6 милијарди – рече познатиот експерт во Марсеј за актуелна состојба.

Coronavirus (COVID-19): Advice and guidance for small businesses and the  self-employed | FSB, The Federation of Small Businesses

Тој рече дека од почетокот на „вториот бран“ на епидемијата, на 15 јуни, на Медитеранската клиника за инфективни болести што тој управува, починале само седум лица, меѓу кои и многу стари лица, или оние кои допатувале доцна од странство за лекувањето да биде успешно. Раул продолжува да инсистира на „неговиот“ третман со хидроксихлорокин и азитромицин, иако овој „коктел“ на лекови наиде на бројни критики во светот. Тој посочи дека досега во неговата клиника се извршени дури 200 000 тестови на 86 000 лица, дека 6.800 биле позитивни и дека има вкупно 169 смртни случаи, што е 2,4 проценти од тестираните. Од вкупниот број позитивни состојби, 4.600 го примиле споменатиот третман, најмалку три дена. Според Раул, меѓу нив имало само 19 смртни случаи, што претставува стапка на смртност од 0,45 проценти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris