Здраствената криза ни подари нови 14 дена вонредна состојба

30 мај, 2020
состојба

Претседателот Стево Пендаровски по четврти пат донесе одлука за продолжување на вонредната состојба во земjава за нови 14 дена поради здравствената криза со коронавирусот.

По завршувањето на денешната седма седница на Советот за безбедност во претседателската „Вила Водно“, Пендаровски изјави дека на средбата се дискутирало за мерките и активностите во изминатите 14 дена за време на траењето на вонредната состојбата, но и за активностоте на Владата и на другите надлежни органи.

„Имајќи го ве предвид последниот развој на настаните и зголемениот број на заразени и починати лица во текот на денешниот ден, ќе донесам одлука за прогласување на нови 14 дена вонредна состојба која ќе започне да тече од утре“, изјави Пендаровски.

Претходната двонеделна вонредна состојба Пендаровски ја прогласи на 15 мај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi