ОВА ЈА “ПРЕЛИ ЧАШАТА”! Секоја буд.ла си зема за право да ја коментира Короната. Видео што ќе Ви покаже како една Српска “шмизла” дели лекции…кој го изгледа видеото до крај – ГО ЧАСТАМ ШТО САКА!!!

15 јуни, 2020
774219_korona_ls

Во последните месеци се подигна многу врева околу вирусот корона. Секој зборува за него, најважната тема е на скоро секој разговор и оние кои можеби не се најкомпетентни за тоа, исто така зборуваат за него.

Така, на социјалните мрежи се појави видео во кое една млада девојка зборува за нејзината гледна точка за корона вирусот, а во клипот можете да слушнете што мисли за тоа како настанал вирусот и како е можно да се заштитите.

И, додека таа доста „уживаше во улогата“ на тема за која би се рекло не знае многу, таа буквално беше распната на социјалните мрежи.

Ако го изгледате до крај, вашиот мозок ќе експлодира од глупости кои ќе ги слушнете во ова видео!

Имено, девојката која има свој канал на YouTube наречена „Исхрана на растенијата“ изрази свои ставови за пандемијата.

За почеток, таа објасни што е вирус и рече дека кога вирусите и бактериите се наоѓаат на истото место, не мора да значи дека тие ќе бидат причина за болеста. Потоа таа објасни од каде потекнува големиот број жртви на вирусот корона.

  • Луѓето кои, наводно, умреле од вирусот, со години биле загрозени од нездрави навики и лоши околности, затоа што имале ниско ниво на виталност и високо ниво на токсини во организмот – тврди таа.

Според неа, вирусите и бактериите имаат задача да ги уништат токсичните површини. Вирусите и бактериите не успеваат на здрава површина, смета таа.

  • Вирусите се микроскопски, нежив дел од мртвите клетки и природен дел од животот на планетата и сите ние сме изложени на нив. Некои делови на мртвите клетки на кожата можат да се класифицираат како вируси и телото да ги отфрли, а тоа не е проблем. Но, проблемот се јавува кога луѓето дополнително ги прифаќаат вирусите и бактериите од другите, мртвите тела, јадат мртви животни и растенија и акумулираат токсини во цревата и ова е соодветно место за одгледување и за ширење на болеста – истакна таа.

И, кога мислевте дека нема повеќе, таа дојде до суштината на приказната:

Кој е следниот вирус што ќе го именуваат. Зошто некој би именувал вируси?

Потоа, таа започна да објаснува што е дигестивната леукоцитоза, состојба во медицината што значи нетолеранција на зготвена храна и може да предизвика треска … и таа беше во право … но само за кратко време.

Така, луѓето на стандардна диета три пати на ден предизвикуваат еден од симптомите на вирусот корона, продолжи таа. Но, сите молчат за тоа затоа што не е профитабилно да се направи вакцина против зготвена храна.

Таа додаде дека гласините за вирусот се вовед во задолжителната вакцинација против корона со токсични вакцини. Симптомите се медицинско недоразбирање за тоа како функционира телото, како се чисти и лекува.

Она што лекот го нарекува патологија е физиологија. Болеста е нормална реакција на телото на абнормални состојби, односно физиолошка реакција на патолошки состојби, заклучила таа

Ние останавме без текст по ова … а вие?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi