СКАНДАЛ: Полицајка ќе добие отказ зошто орално го задоволувала Наредникот…

4 август, 2020
Annotation 2020-08-04 194849

Според текстот на обвинението: „Се наведува дека полицајката Џема Дикс ги прекршила Стандардите за професионално однесување поврзани со нејзините должности и одговорности, како и несоодветно однесување“.

Според британското списание „ San “, полицајката Џема Дикс наводно извршила сексуални акти, „во различни периоди, на различни датуми“ со нејзиниот наредник кој бил во брак, во прометната зграда на полициската станица во Кардиф. Нивното флертување траело 10 месеци.

Нивната афера излезе на виделина откако наредникот Адам Рид (40) беше обвинет за тајно сликање на стапалата на неговите колешки со официрката Дикс во неговата канцеларија.

Тој е обвинет дека го сторил тоа без нивна согласност, подоцна призна дека тоа му е фетиш.

И двајцата чекаат дисциплинска постапка што ја иницира полицијата на Јужен Велс за „несоодветно однесување“ и нивните сексуални игри во главната полициска станица во Кардиф.

Според текстот на обвинението: „Се наведува дека полицајката Џема Дикс ги прекршила Стандардите за професионално однесување поврзани со нејзините должности и одговорности, како и несоодветно однесување“.

„Во текот на неколку моменти помеѓу ноември 2017 и август 2018 година, таа му пружила орален секс на наредникот Рид на разни локации во рамките на Централната полициска станица во Кардиф“, се наведува во текстот.

И наредникот Рид, кој беше обвинет за три точки за несоодветно однесување, после инцидентот, ја напушти полициската работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris