АТОМСКА БОМБА ОД ЛОНДОН: Научници од Оксфорд веќе произведоа милион вакцини против Корона вирусот

19 јули, 2020
IMG_2948

Оксфордскиот Универзитетски тим направи експирементален производ наречен “ChAdOx1nCoV-19” , познат како рекомбиниран вирален вектор вакцина , која е веќе вбризгана кај најмалку 70 потенцијални Ковид 19 кандидати. Тие јавија дека ќе бараат кандидати волонтери од целиот свет во Фаза 1 и тоа во огромни количини, без разлика дали ќе биде корисна или не самата вакцина, надевајќи се дека нема да предизвика контра индикации. Како што кажа Професор а воедно и директор на Џенер Институтот во Универзитетот од Оксфорд- Адриан Хил, ќе се произведува на седум различни места во светот, се со цел производството да биде помасовно. Три од фабриките што ќе го произведуваат серумот за вакцина се во Британија, две во Европа , една во Индија и една во Кина. Тоа сигурно ќе чини десетици милиони фунти, поготово пред неговата официјална верификација. Вакцините ќе се тестираат на луѓе со возраст помеѓу 18-55 години старост, со надеж дека може да профункционира до крајот на Ноември. Фотографијата во прилог е креација на Nexu Science Communication во соработка со Trinity College од Даблин, а претставува бетакорона вирус кој е тип на вирус поврзан со Ковид 19.

Да се надеваме дека овој напор на Клиничкиот центар во Оксфорд ќе се исплати за добро на целата цивилизација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi