Неговата појава никого не остави рамнодушен: Гол и истетовиран се појави на протестите во САД

2 јуни, 2020
29026784-8373367-image-m-69_1590894861404

Jeremy Meeks или попознат како најсекси затвореникот”, се појави на протестите во САД и одлучи да им се придружи на илјадниците Американци кои протестираат поради убиството на Џорџ Флојд.

36 – годишниот Jeremy за време на викендот маршираше по улиците на Лос Анџелес, а неговата појава сите ги остави без зборови, со оглед на тоа дека се појави без горен дел од облеката и ги покажа извајаните мускули, украсени со тетоважи. Лицето му беше прекриено со марама, а  раката свиена во тупаница високо крената во воздухот, како знак за бунт.

Jeremy на својот Инстаграм профил објави видео – снимки од протестот, на коишто сите заедно држат говори, а во еден момент ја сврте камерата кон себе и додаде:“Нема правда, нема да го има ни е*аниот мир! До ова дојдовме. На луѓето веќе им е доста. Ова е ваша вина!”

Тој пред неколку месеци, во едно интервју, зборуваше за затвореничките искуства и за сè што преживеал таму.

View this post on Instagram

I’m taking advantage of this quarantine. Week 4

A post shared by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on