НЕМА БЕГАЊЕ! Хилари Клинтон ќе заврши зад решетки! Нов СКАНДАЛ поврзан со Хилари: Русија и платила 3 милиони долари за влијание на …

20 април, 2020
НЕМА БЕГАЊЕ! Хилари Клинтон ќе заврши зад решетки! Нов СКАНДАЛ поврзан со Хилари: Русија и платила 3 милиони долари за влијание на …

ФБИ информаторот Даглас Кемпбел напиша денес писмено обвинување до Американскиот Конгрес, дека Хилари Клинтон земала 3 милиони долари од Русија, за влијание на договорот за користење и експлоатација на ураниум.
За што се работи?
Имено, 2005 та година, како што кажа Викторија Тон Сенг, кога Бил Клинтон го посетил Казахтан заедно со мулти милијардерот Франк Џифра, успеале да излобираат кај Председателот на Казахтан и издејствуваат најповластено копање на Ураниум во Казахтан. Во исто време кога Председателот на Русија, Путин бара официјално да се стави контрола на копањето на ураниум низ целиот свет, надевајќи се дека ќе успее да задржи целосна контрола на производството на ураниум секаде па дури и во САД. Хилари во тоа време е сенатор. Близината на фамилијата Клинтон со Путин во тоа време е голема, па дури и оди до таму Русија да лобира во САД, Хилари да стане Државен секретар на САД.
Како што открил тогаш г-дин Шејп Огородник маг на нуклеарната програма на Русија, дека Русија ќе плати на ЕКО , голема лобистичка фирма од Вашингтон која е поврзана со Демократите во Америка , особено со фамилијата Клинтон, 3 милиони долари на Клинтон Фондацијата, иако соговорникот бил убеден дека таа сума е мала за Клинтонови. Трансакцијата била направена.
Но не е само тоа прашање отворено денес. Се постави прашање како и зошто Бил Клинтон бил платен 500.000 долари за говор од само 45 минути од Ренесанс Капитал, Руска капиталистичка инвестициска фирма надлежна во бизнисот со… ураниум се разбира. Или во превод Клинтонови земале 3.5 милиони долари за изгласување на т.н Софијас договор.
Овие два скандала од денес го следи повторно и трет т.н ,,стариот,, скандал со бришењето на 33000 маилови од својот приватен акаунт, иако користење на приватни маилови на позицијата на која Клинтонка беше (Државен Секретар на САД) е најстрого забрането. Тука во прашање се ставаат и документите познати како ,, Бенгази листови,, а поврзани со гранаирањето на Либија во војната против Гадафи.
После оваа канонада на напади од сите страни, апсолутно е невозможно да помислиме дека Хилари Клинтон ќе остане ,,не чепната,, од силата на законот во САД.
Видеото што следи е прилогот што Фокс Њуз го емитуваше денес, заедно со говорот на Трамп од пред некој ден.

https://www.youtube.com/watch?v=UL9RbwhWheo&feature=youtu.be