Свекрва и снаата беа исфрлени од продавницата заради деталите што ќе ги видите на оваа фотографија, погледнете ја добро

13 август, 2020
marion-2-830x0

Во Франција се крена многу прашина откако обезбедувањето на еден супермаркет не дозволи Марион (25) и нејзината свекрва да влезат во објектот затоа што Мерион имала „премногу длабоко деколте“.

На 31 јули, младата мајка и нејзината свекрва отидоа во продавница во град во одделот Вар за да купат млеко и влажни марамчиња за бебето. Облечена во маица со каишки и памучно здолниште до колена, таа влезе во објектот со свекрвата, но сепак, обезбедувањето им нареди да ја напуштат продавницата во истата секунда затоа што „младата дама не била соодветно обучена“.

  • Во истата секунда, замолив да се јави на главниот на смената, но тој исто така рече дека сум несоодветно облечена и дека морам да го напуштам објектот. Никогаш не сум бил толку понижена во животот. Тој ме понижие таму пред сите, гледајќи во мене како да сум гола – изјави Мерион за француските медиуми.

Таа вели дека тогаш се вратила дома во солзи.

  • Патем, одам во таа продавница два или три пати неделно за да купам сè што ми треба – рече Мерион. Таа ја сподели својата приказна на социјалните мрежи, а наскоро доби и поддршка од илјадници жени кои започнаа да објавуваат свои фотографии со деколтеа на социјалните мрежи, потенцирајќи дека жените во Франција можат да се облекуваат како што сакаат.

Приказната наскоро стигна до медиумите, па со денови се водеше дебата за тоа дали Мерион неправедно бил исфрлен од продавницата.

Наскоро пристигна извинување од компанијата што раководи со ланецот на супермаркети. Директорот на продавницата за медиумите изјави дека имало недоразбирање.

  • Тие знаат дека луѓето во костуми за капење влегуваат во нашите продавници, поради што е издадена наредба за забрана на клиенти кои не се соодветно обучени да влезат. Тоа се однесуваше конкретно на костумите за капење – објасни директорот.

Компанијата се обиде да ја „искористи“ ситуацијата. Еден од регионалните директори дури и дошол и лично да и се извини, а на Мерион ѝ бил понуден ваучер, која таа го одбила. На крајот, таа поднела тужба поради дискриминација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris