ТРАМП ВО ИНТЕРВЈУ ПОРАЧА: Јас се борам против „длабоката држава“, ова се многу злобни луѓе кои со години нè вознемируваат

28 мај, 2020
трамп

Трамп рече дека Гренел е одличен и дека ја завршил својата работа добро и затоа што смета дека Џон Ретклиф, кој беше назначен на таа позиција пред неколку дена наместо Гренел, исто така ќе ја врши работата добро. Сепак, Трамп изјавува дека сè уште има луѓе кои се дел од „длабоката држава“, кои не ја вршат својата работа добро, и дека тој се бори против нив.

“Погледнете што направи Ричард Гренел за осум недели како вршител на должноста директор,а луѓето пред него не направија ништо две и пол години. Требаше тоа навреме да го разоткирајт. Затоа, јас сум многу разочаран од одредени луѓе. Некои луѓе направиле феноменална работа, „но што јас правам? Јас се борам со “длабока држава”. Јас се борам со мочуриште“, рече Трамп.

Тој рече дека има можност да ја сруши „длабоката состојба“.

“Тоа е група на многу лоши луѓе, многу штетна за нашата земја. Сите сте биле жртви на” длабока држава “, без оглед дали сте свесни за тоа или не, тие ве малтретираа сите овие години”, рече Трамп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi