10 sвезди кои му се „доверија“ на хирургот, иако го криеја тоа долго време

22 октомври, 2020
36738_big

Познато е дека многу sвезди редовно одат „под нож“, а некои дури изгледаат и целосно неприродно. Но, сепак бевме изненадени кога откривме дека некои направиле корекции уште во средно училиште

Едно од последните големи табуа меѓу големите sвезди полека се распаѓа, многу од нив отворено признаваат за козметичка хирургија или употреба на ботокс. Иако често можеше да се забележи дека тие прават нешто на телото и лицето, многу од нив одбија да ги признаат корекциите и најчесто својата младост ја оправдуваат со здрава исхрана, вежбање и секако здрав начин на живот.

Меѓутоа, денес, кога естетските корекции се достапни за секого, а тие се направени и од познатите и од непознатите, веќе не е табу да се зборува за тоа. Како што се менуваа времињата, многу славни дами последователно ги раскажуваа своите искуства, добри и лоши, поврзани со корекциите на телото. Бевме изненадени затоа што некои започнаа со корекции многу рано, на пример, Лиза Кудроу имаше операција на носот во средно училиште.

1. Лиза Кудроу

Симпатичната Лиза Кудроу, која засекогаш ги освои нашите срца со своето пеење во „Пријатели“, беше подложена на естетска операција многу рано. Во средно училиште, таа направи корекција на носот. “Го сторив тоа пред да одам во ново училиште. Тоа беше добра, добра промена”, рече таа за The Saturday Evening Post.

2. Синди Крафорд

Супермоделот Синди Крафорд призна дека користела различни инјекции за убавина, вклучително и ботокс. „Нема да лажам, откако кремите не помагаат и не ја враќаат еластичноста на кожата, сè што можам да сметам се инјекции на витамини, ботокс и колаген“, рече таа за списанието „InStyle“. “Водам многу едноставен, здрав живот што прави чуда. Пијам многу вода, гледам што јадам и вежбам, но имам квалитетна кожа поради козметички хирург”, додаде таа.

3. Тајра Бенкс

Иако триесет години криеше дека направила естетска операција, моделот Тајра Бенкс ја откри вистината во своите мемоари. Многу вода и квалитетен сон не се одговорни за нејзиниот изглед. “Имав коски кои ми растеа во носот и ми пречеа. Можев да дишам нормално, но се одлучив за естетска хирургија. Признавам. Лажна коса и операција на нос. Се чувствувам одговорна да ја кажам вистината”, изјави таа за списанието ” People” во 2018 година.

4. Гвинет Палтроу

Актерката и претприемачка Гвинет Палтроу изгледа фантастично иако се приближува до својата шеста деценија, но освен што е позната по водење здрав живот, има и придобивки од модерната медицина. “Јас користам органски производи, но исто така и ласерско подмладување на кожата. Тоа е она што го прави животот интересен, да најдам рамнотежа помеѓу цигарите и тофу. Јас веројатно пробав сè”, изјави таа за Bazaar. „Би се исплашила да стапам под нож, но сепак кој знае што ќе мислам кога ќе имам 50 години. Освен тоа, повеќе нема да користам ботокс бидејќи изгледав лудо, како Џоан Риверс“, додаде таа.

https://www.instagram.com/p/B692GqjlSFt/?utm_source=ig_embed

5. Џејми Ли Кертис

Симпатичната актерка многу отворено зборуваше за естетска хирургија и тоа уште во 2002 година. “Направив сè. Имав мала козметичка операција. Бев на липосукција. Бев на ботокс. И знаеш што? Ништо од тоа не помага. Ништо воопшто.” таа раскажа и продолжи да зборува многу отворено за корекциите.

6. Кејли Куоко

Ѕвездата од серијата „Теорија на голема пракса“ за Woman’s Health изјави дека имала операција на носот, зголемување на градите и тура на филери. Таа е особено задоволна од операцијата на градите „најдоброто нешто што некогаш сум го направила“, рече таа, додавајќи. „Не мислам дека треба да го сториш тоа за мажот или некој друг, но ако се чувствуваш посигурна, тоа е неверојатно“.

7. Робин Рајт

Прекрасната актерка Робин Рајт, која ја започна својата кариера во сапуницата „Санта Барбара“, ја гледавме и обожававме долго време, искрено признава дека сака ботокс. „Сите го прават тоа“, изјави таа за Telegraph во 2012 година. “Претпоставувам дека не можам навистина да кажам” сите “затоа што не сум сигурна, но ајде. Тоа е само малку ботокс двапати годишно. Мислам дека повеќето жени ставаат целосни дози, но тогаш лицето се замрзнува и не можете да го поместите. Но, ставам малку, тука и таму да ги „намалиме“ годините. Можеби не е паметно да го кажам тоа? Но, јас не кријам ништо “, додаде таа.

8. Џејн Симур

Актерката најмногу се потпира на здрава исхрана и вежбање за да го задржи изгледот свеж, но не им одолеа ниту на шармот на модерната хирургија. “Пробав ботокс еднаш и не ми се допадна. Тоа е најлошото нешто што некогаш сум го направила”, рече таа во 2014 година, но исто така рече дека не е против подобрувања што може да се направат. Таа призна дека имала операција на градите за да го надомести „она што го јаделе децата“.

9. Ариел Винтер

Симпатичната бубалица Ариел Винтер од хумористичната серија „Модерно семејство“ ги намали градите за да ги ублажи непотребните болки, но често се споменуваа и други операции за кои таа не признаваше. Големата физичка промена ја објасни со слабеење и намалување на градите.

View this post on Instagram

I ate a hot dog in a BAGUETTE

A post shared by ARIEL WINTER (@arielwinter) on

10. Ана Фарис

Иако актерката сметаше дека „никогаш, никогаш“ нема да има корекции на нејзиното тело, ги зголеми градите откако го прослави својот 30-ти роденден и се покажа дека тоа е „неверојатна одлука“. “Знаете, јас секогаш мислев дека естетската хирургија е концесија на маж. Но, тоа не се сведува на една навистина неверојатна работа – сакав да ги наполнам моите бикини”, рече таа за „ Woman’ Health “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum