Лепа Брена ја продава вилата за 2 милиони евра, a еве и зошто!

18 август, 2020
Annotation 2020-08-18 153955

Пејачката сака радикални промени!

Неодамна се пишуваше за фактот дека Лепа Брена и нејзиниот сопруг, поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ, сакаат да продадат луксузна вила на Бежаниска коса, каде живеат од кога се во брак.

Пејачката тогаш рече дека сè е бизнис и дека ќе го продадат имотот доколку се појави купувач кој е подготвен да издвои два милиони евра за куќата во која таа и Боба инвестираа со децении, сепак, се чини дека има и други причини.

“Освен тоа што нивните синови станаа независни и повеќе не живеат со нив, Брена верува дека е вистинско време за радикални промени воопшто. Точно, Виктор, кој е најмлади, сè уште живее со нив, но бидејќи планира да се ожени, сигурно е дека исто така ќе стана независен, така што вилата во Бежанија би била преголема за Брена и Боба, меѓутоа, тоа не е вистинската причина да ја продадат семејната куќа во која поминаа многу и која ги задржува сите нивни спомени “, објаснува неименуван извор за весникот„ Скандал “ “, потоа продолжува:

“Еве за што станува збор. Брена повеќе не чувствува позитивна енергија во вилата во која престојува. Нешто и кажува дека сега е вистинското време да го смени нејзиниот животен простор и тоа е всушност единствената причина поради која сака да ја продаде куќата и да купи нова, помодерна. Секако, Брена има убави спомени за местото каде ги израсна своите деца, но сега нејзините синови пораснаа, сите тргнаа по свој пат и едноставно, чувствува дека е време за промени што ќе значат нешто за неа и Боба. Освен убави сеќавања, двајцата имаа и неуспеси во таа куќа, особено кризи кога станува збор за деловни активности, а да не зборуваме за периодот кога беше киднапиран Стефан и кога побараа откуп … Тоа е кошмар за сите нив, па разбирам дека сега таа бара сосема нов живот на другиот крај! Свесна е дека треба да стави крај на една ера што е зад неа, а таа е исто така подготвена за нови животни победи и внуците кои најмногу ги очекува“.

Неименуваниот извор заклучува:

„Брена најпрво имаше на ум стан во Белград на вода. Таа беше воодушевена кога виде како Вики се средила во стан од над 100 квадратни метри, сепак, таа сепак сака куќа во тивка област каде би имала поголема приватност, а со тоа се согласува и Боба, па ако некој купувач се појави и им даде два милиони за вилата, тие веројатно ќе бараат луксузни недвижнини во Дедиње или Сењак.