АНГЕЛИНА ЏОЛИ Е ВО НЕВОЛЈА! Ја уценуваат поради фотографиите на кои е гола!

14 септември, 2020
1

Не и е лесно….

Федералното биро за истраги на САД (ФБИ) пред девет години имаше проблеми со непозната група сајбер криминалци кои успеаа да го пробијат мобилниот телефон на познатата американска актерка Скарлет Јохнсон и да ги објават нејзините разголени фотографии. Според Лос Анџелес Тајмс, ФБИ тогаш се посомневал во хакерската група „Холивудски протекувања“, која досега објави голи фотографии од Џесика Алба, Кристина Агилера и раперот Крејшоун. 45-годишната актерка Анџелина Џоли, која исто така е уценувана од непозната група за разголени фотографии, има слични проблеми овие недели.

Имено, актерката ја контактирала полицијата откако сфатила дека недостасуваат фотографии од сандачето за е-пошта, а потоа и од приватниот мобилен телефон. Две недели подоцна, таа добила неколку сомнителни повици и пораки во кои непознати лица од неа барале одредена сума пари во замена за враќањето на фотографиите кај неа. Иако не знаеше точно за какви фотографии станува збор, американските медиуми напишаа дека Анџелина лежи потполно гола на креветот и позира заводливо. „Таа е многу вознемирена, со сите проблеми што ги има, ова е најмалку што и треба“, изјави извор близок на актерката.

View this post on Instagram

🌊

A post shared by Angelina Jolie ♥️ (@angelinajolie) on