Анистон објави шокантна слика на пријател заразен со корона

20 јули, 2020
Annotation 2020-07-20 142923

Актерката Џенифер Анистон на Инстаграм сподели со своите следбеници фотографија од нејзиниот пријател кој е во болницата поради корона вирусот, а таа испрати и важна порака.

Со оваа објава, сакаше да апелира на почитување на пропишаните мерки во обид да се спречи ширењето на вирусот.

„Ова е нашиот пријател Кевин. Совршено здрав, без здравствени проблеми. Ова е ковид. Ова е реално. Не можеме да бидеме толку наивни да мислиме дека можеме да го надминеме тоа. Ако сакаме ова да заврши, а не сакаме, единствениот чекор што можеме да го направиме е, ве молам, да носите маски “, напиша таа, додавајќи:

„Само помислете на оние кои страдаа од овој ужасен вирус. Направете го тоа за вашето семејство, а најмногу за вас. Ковидот влијае на сите возрасни групи “, рече Џенифер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi