БАНДАТА УМИРА, ТОКИО ЗАВРШУВА ВО ЗАТВОР? Еве како потенцијално завршува најпопуларната серија на планетата

15 декември, 2020
kdmy8ikw-169

Серијата што ја освои планетата преку ноќ наскоро ќе ја прикаже својата последна сезона, но се поставува прашањето што ги мачи обожавателите низ целата серија. Кому му раскажува Токио?

Фановите на оваа серија имаат многу неодговорени прашања во врска со ликовите во оваа серија. Многумина се прашуваа зошто Токио, играна од Камила Карберо, ја раскажува приказната и со кого разговара – а подолу се некои од најголемите теории.

Се очекува крајот да открие како (или ако е така) тимот избегал од шпанската банка. Едно нешто што фановите исто така се надеваат дека ќе го решат е поврзано со раскажувањето на Токио.

Како што фановите веќе знаат, во текот на целата серија, Токио беше нараторот во текот на целата серија. На патот, таа полека почна да зборува во минато време.

Сепак, објаснувањето за тоа сè уште не е дадено во серијата. Во пресрет на објавувањето на минатата сезона, некои фанови отидоа на Reddit да разговараат за тоа што ова може да значи. Особено, гледачите сакаат точно да утврдат со кого разговара Токио во серијата.

Корисникот на „IppoptumusPrime“ претпоставува дека може да разговара со своите колеги од затвор откако беше уапсена.

Тие напишаа: „Наместо да умира целата банда, Токио се предава да плати за грешките од минатото и се предава за да може бандата да избега“.

„Токио само им ја раскажува својата приказна на своите затвореници за најголемиот грабеж на сите времиња“, беше друг коментар таму.

Друг обожавател по име TheDrownedGodd ја претстави идејата дека Токио навистина може да разговара со детето на Алисија Сиера, која ја игра Најва Нимри.

Ова се базира на теоријата дека Сиера ќе се приклучи на бандата следната сезона.

Според Nastie22, другата личност со која Токио може да разговара е полицаец или судија.

Погодуваа: „Мислам дека бандата ја лажира сопствената смрт и Токио ќе остане да ја поддржува приказната и таа ќе му ја раскаже приказната на судија или полицаец“.

Иако корисникот JanKweong705 имаше уште поуникатна теорија, тврдејќи дека Токио веќе била мртва.

И сите овие теории ги поттикнува креаторот на серијата, Алек Пина, со кратко синопсис кога фрли мала „болва“ меѓу обожавателите. Тој за Netflix рече: „Поминавме скоро една година размислувајќи како да ја уништиме бандата“.

Досега, датумот на објавување на последната сезона сè уште не е објавен, но се очекува да биде објавен во 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris