Блуд и разврат на славниот боксер: Околу мене 7 проститутки, а јас мешам марихуана, вијагра, морфиум и виски!

30 април, 2020
majk tajson

Поранешниот шампион во бокс Мајк Тајсон опиша како се борел против дрога и депресија.

„Железниот Мајк“ објасни како се чувствувал во 2009 година, признавајќи дека бил под дејство на лекови мешани со големи количини алкохол.

Тој, сосема искрено и без двоумење, раскажа како се чувствувал една ноќ во хотел со проститутки.

„Лежев во хотел и секогаш се обидував да бидам со некој покрај мене. Проститутки, кучиња, не е важно, само да биде присутен некој затоа што се плашев да бидам сам. Така беше таа ноќ, бев во хотел со седум проститутки наоколу, а јас зедов марихуана, кокаин, морфиум, вијагра и виски “, вели Тајсон.

Во еден момент, сè тргна наопаку.     

„Бев на дното, параноичен и постојано размислував дека тие жени ќе се обидат да ме ограбат. Почнав да ги тепам, буквално ги тепав. Тоа беше мојот демон. Но, после таа ноќ, јас целосно се сменив, тоа беше пресврт “, објасни Тајсон