Бред Пит објасни зошто првиот бакнеж му останал во непријатно сеќавање

7 октомври, 2020
profimedia-0494345210


Без разлика дали сте љубител на неговите филмови и дали тој е ваш тип на маж, 56-годишниот холивудски актер Бред Пит сигурно мора да го признае шармот што му помогна да освои некои од најубавите жени во Холивуд. Иако денес тој е еден од најголемите заводници меѓу неговите колеги, тој исто така некогаш се бореше со предизвиците на „обичните смртници“, а еден од нив е првиот бакнеж што ѕвездата на филмот „Троја“ сè уште го памети и денес.

Brad Pitt

Како што еднаш рече во едно од интервјуата за странските медиуми, искуството на првиот бакнеж, актерот, кој зад себе има два неуспешни брака, тој го доживеа на деветгодишна возраст, а истото го остави со непријатно сеќавање. Имено, иако бакнежот, кој му се случи со сосетката по име Лиза, беше планиран, Бред толку се исплаши што веднаш откако тој и неговата врсничка се бакнаа во блиската гаража, тој истрчал дома.

Brad Pitt

Како што објасни тој самиот во интервју за странски медиум, целата ситуација била премногу за него. Сепак, иако првиот бакнеж не помина баш најсовршено, Бред наскоро прерасна во згоден млад човек кого го бркаа девојки уште пред да се појави во филмот „Телма и Луиз“ со кој ја започна својата холивудска кариера. Неговиот љубовен статус оттогаш стана една од главните теми на различните таблоиди, за што сведочат и најновите пишувања кои велат дека 56-годишникот ја сака 27-годишната германска манекенка Никол Потуралски, со која дури беше на романтично патување во Франција.