Бритни не сака да продолжи со кариера додека е контролирана од нејзиниот татко, таа се плаши од него!

12 ноември, 2020
бритни

Откако 38-годишната Бритни Спирс имаше нервен слом во јавноста во 2007 година и заврши во болница, нејзиниот татко Џејми (68) доби законско старателство над неа, а поранешната поп-sвезда со својот адвокат се обидува да го промени тоа.

Таа се плаши од својот татко и не сака да ја продолжи кариерата се додека тој е зад нејзиниот врат и сака да контролира сè – изјави Бритни Спирс на суд, пренесува ТМЗ.

Нејзината мајка Лин (65) е исто така на страната на пејачката во тужбата. Таа верува дека Бритни повеќе не е во таква состојба што некој треба да се грижи за неа и нејзините финансии. Таа рече дека Бритни е благодарна на нејзиниот татко за помошта што и ја пружи кога и е потребна, но ваков аранжман стана неприфатлив за неа.

Медиумите излегоа и со документи во кои нејзиниот адвокат бара недвижнините и парите на запнатиот музичар привремено да ги чува нејзиниот менаџер Џоди Монтгомери, а страните остро се спротивставуваат на продолжената контрола на богатството на Бритни од страна на Џејмс.

На фановите на Џејмс не им се јасни намерите на Џејмс, но се чини дека нејзиниот татко се обидува по секоја цена да ја држи под контрола, со цел да има увид во нејзината финансиска состојба и трошоци, а движењето #FreeBritney е создадено на Интернет по повод оваа чудна приказна. Нејзините обожаватели се залагаат пејачката конечно да започне да управува со сопствениот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi