Cardi B се соблече поради фотографиите на кои наводно нејзиниот задник изгледал лошо

19 јуни, 2020
wenn_30718_p

Oткако нејзините фотошопирани фотографии беа пронајдени на социјалните мрежи, со кои хејтерите сакаа да ја посрамотат, Cardi B реши да им одговори.

Раперката е фотографирана во продавница, а некој со фотошоп додаде околу десет килограми.

Поради тие фотографии, ја нападнаа на нејзиниот профил и тврдеа дека таа се фотошопирала за да изгледа совршено на фотографијата.

View this post on Instagram

Dimelo shawtyyyy …Mix that Louis wit Fashionnova.

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

Набргу им одговори со видео од гардероба, кога веќе мислат дека фотографијата е фотошопирана.

View this post on Instagram

Leave my rolls alone

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

  • “Морав да го снимам ова видео затоа што гледам како ставате фотошопирани слики од мене каде што изгледам како “квадрат”. Вчера објавив секси слика и хејтерите тврдеа дека е фотошопирана. Сега морам да ви го покажам ова е*ено тело.”