Деми Мур во 58-мата година изгледа како топ модел: Овие две правила се заслужни за нејзината витка линија!

9 декември, 2020
236323_demi-mur_ls


Кога бев помлада, знаев како да се држам до строга диета и да внесувам многу малку калории, а потоа научив дека не дава најдобри резултати, и покрај тоа, воопшто не е здраво “, вели Деми Мур, која има 58 години но како да има 30.

Овие 2 правила се многу важни:

Умерена исхрана

Како што нагласи, нејзината диета е избалансирана и умерена. Претежно се обидува да јаде здраво, но си дозволува да ужива во слатките еднаш неделно. Таа јаде нискокалорична храна 6 дена во неделата, но недела е ден за опуштање.

Голем дел од нејзината диета се состои од протеини кои се важни за градење на мускули и добро здравје воопшто.

Појадокот е претежно изматени јајца, за ручек јаде малку месо или риба и многу салата, додека вечерата се состои од интегрален тост и кисело млеко. Помеѓу оброците има и 2 закуски кои се состојат од сезонско овошје или неколку ореви.

Умерено вежбање

Физичката активност е важна, но дури и тука треба да бидете умерени и да најдете нешто во што уживате. Деми Мур откри дека најмногу ужива во часовите по јога и трчање. Овие две физички активности ги практикува 3 пати неделно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris