Ден пред нејзината смрт, принцезата Дијана зборувала за друг малку поинаков брак

6 декември, 2020
diana

Нејзиниот живот сега е повторно во центарот на вниманието

И покрај фактот дека поминаа 23 години од нејзината смрт, за животот на принцезата Дијана денес се зборува повеќе од кога било. Серијата „The Crown“ на Netflix сега привлече многу теории на заговор и мислења за специфични ситуации. Покрај оваа серија, достапни се бројни документарни филмови, како и книги за трагично починатата принцеза. Една таква книга е од Хауард Хоџсон со наслов „Charles — The Man Who Will Be King“.

Меѓу другото, Хауард зборува за последните моменти на Дијана во споменатата книга. Како што се шпекулираше со години, се верува дека нејзиниот партнер во тоа време бил Доди Фајед. Многумина веруваа дека нивната љубов е толку силна да е крунисана со брак. Сепак, овој автор го негираше тоа.

Како што напиша во еден дел од книгата, одењето кон олтарот беше исклучено во нејзините очи. Само еден ден пред да почине, разговараше со Анабел Голдсмит токму за тоа – втор брак. „Тогаш таа рече дека ѝ треба втор брак, како и лош осип на лицето“, што во превод би било – таа не сака втор брак под никакви околности.

Неколку други дами блиски до принцезата потврдија дека Доди е само флерт за неа. Според нив, таа не верувала дека нешто ќе излезе од таа врска. „За неа, тоа беше летна романса и ништо друго“, рече пријателот на принцезата Роберто Деворик.

Да потсетиме, нејзиниот брак со принцот Чарлс беше трнлив од самиот почеток. Заедно со многу скандали, тие беа врзани и со прељуба. Токму од едно од нив, Чарлс разви љбовна врска со сегашната сопруга Камила, поради што многумина не ја сакаат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris