Десната рака на Карл Лагерфелд. Таа 30 години владее со Chanel во сенка

22 јули, 2020
dsdsds

Мистериозната креативност е персонификација на сè што подразбира престижнниот бренд Шанел. Во финалето на ревијата „Шанел“ за пролет / лето 2019 година, Карл Лагерфелд се појави со „непозната“ бринета и ги поздрави гостите. Нејзиното име е Вирџинија Вијард и ја нарекуваат десна рака на дизајнерот. Французинката ја зазема позицијата директор на студиото во модна куќа. Заедно со Лагерфелд, Вирџинија се појави по втор пат – нејзиното јавно деби се одржа во мај, кога срамежливо се појави со Карл на скалите на импровизираниот „аеродром“ Шанел. Всушност, Вирџинија соработува со Лагерфелд скоро 30 години. Во 1987 година, таа се приклучи на модниот бренд Шанел како практикант во одделот за вез, а четири години подоцна беше назначена за директор.

Таа е одговорна за спроведување на идеите на Лагерфелд, работење со креативниот тим и надгледување на многу процеси – од набавка на ткаенини до контрола на квалитетот. Самиот Карл Лагерфелд не престанува да ја фали оваа дама и ја нарекува жена која го надминала совршенството. Тој тоа го повтори неколку пати и вели дека таа е таа која вдахнува живот во своите идеи, ги прилагодува на потребите на модерните жени и го спречува да изгуби контакт со реалноста. Вирџинија Вијард секако може да се нарече персонификација на жената Шанел – оваа Французинка изгледа опуштено и елегантно, таа сака фармерки, обична облека, блејзери и јакни, а нејзината фризура веднаш вели дека е вистинска Французинка. Во ретките интервјуа што ги дава, таа вели дека до одредена мера пораснала опкружена со мода. Нејзиниот дедо продавал ткаенини, а нејзината мајка и баба сакале да создаваат облека од остатоци. Оваа страст ја пренеле на самата Вирџинија.

На 20-годишна возраст, таа со нејзината пријателка го основа брендот Нирвана, а потоа повторно ги искористи остатоците од ткаенината на нејзиниот дедо. Кон крајот на осумдесеттите години, таа соработуваше со Борг, париски дизајнер на костуми за театар и кино, и работеше на филмот „Камил Клодел“ со Џерард Депардје и Изабел Аџани. Таа успеа да се стекне со стажирање во Шанел благодарение на познаник. Во модната куќа, тие ги забележаа нејзините способности и веќе постоечкото искуство скоро веднаш, додека самата Вијард беше подготвена да го апсорбира секој збор на Лагерфелд. Сега, по триесет години работење заедно, тие се разбираат едни со други без зборови и не престануваат да развиваат универзум наречен „Шанел“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi