Детали кои не ги знаевте од животот на познатиот актер Кери Грант

29 октомври, 2020
309115_144481-profimedia0097122679-ff_ff


Кери Грант беше една од најголемите sвезди на златното доба на Холивуд, а во новата книга „Кери Грант: брилијантно маскирање“ од Скот Ајман беа откриени бројни детали од неговиот живот. “Кери е целосно измислен лик и јас ја играм таа улога цел живот. Нема шанси навистина да сум Кери Грант. Во умот сум негативец по име Арчи Лич. Сепак, мислам дека Кери Грант направи многу чуда во мојот живот”, рече во една изјава пронајдена во книгата. Биографијата ја следи и внатрешната борба на Грант околу сексуалноста што ја имал со себе со години.

Вистинското име на Грант беше Арчибалд Лич и за време на неговата бурна кариера застана пред олтарот четири пати, тој беше лудо заљубен во Софија Лорен, а поради неговиот ненадеен темперамент и нарцизам, тој исто така беше на терапија. Неговата трета сопруга, актерката Бетси Дрејк, го запозна со психотерапија и ЛСД.


Дури по многу години тој му призна на психијатарот дека причината за неговата поделена личност беше тој самиот, а не неговите родители. “Сфатив дека се правам несреќен. Имав многу проблеми низ годините, но тоа беа проблемите на Арчи Лич, а не на Кери Грант”, рече еднаш актерот.


Халуциногените лекови некое време му беа дневна рутина, па не криеше дека зема ЛСД. Тој размислувал за глума додека живеел во Њујорк, каде ја запознал актерката Феј Вреј, која подоцна се прослави со филмот „Кинг Конг“ во 1933 година. Кога пристигна во Холивуд, се обиде повторно да стапи во контакт со неа, во надеж дека ќе му помогне да изгради кариера.

Имаше среќа затоа што беше „киднапиран“ од Парамаунт, а во текот на една година се појави во дури 10 нивни филмови. Во тоа време, тој започна врска со Вирџинија Ширли, која подоцна му стана прва жена, но тие беа во брак само десет месеци. „Бев заљубена во Кери, но тој беше заљубен во себе и немав шанса“, рече актерката по разводот. Живееше и со актерот Рендолф Скот, а нивните животи привлекоа големо внимание и сите мислеа дека се во врска.

Неговиот трет брак со Бетси Дрејк беше осуден на пропаст уште од самиот почеток поради едно патување. На самиот почеток на бракот, тој замина да снима филм во Шпанија, а негова колешка беше Софија Лорен. Тој се вљуби во неа на прв поглед. Тој дури и ја запроси, но таа беше лудо заљубена во италијанскиот продуцент Карло Понти. Грант беше бесен затоа што никој претходно не го одбил.

Четврти пат застана пред олтарот со актерката Дајан Канон и клекна на колена кога ја виде во ТВ-емисија. Заедно имаа ќерка Џенифер, која Кери ја обожаваше, но тој не беше добар сопруг за својата четврта жена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum