Додека цел свет е во „екстаза“ поради веридбата на Гвен Стефани, поранешната сопруга на вереникот тврди дека тој брак ќе биде вистинска катастрофа!

11 ноември, 2020
20201028182327_337634


Свршувачката на 51-годишната пејачка Гвен Стефани со нејзиното момче, 44-годишната кантри пејач Блејк Шелтон, со кој е во врска веќе пет години, се пишува постојано, буквално од секундата што ја објавија на Инстаграм кон средината на октомври дека се вериле.. Гвен се пофали со блескав дијамантски прстен по тој повод, а Блејк ја сподели истата фотографија на својот Инстаграм профил како Гвен самостојно, покрај која напиша: „Гвен Стефани ти благодарам што ме спаси оваа 2020 и остатокот од мојот живот. Те сакам. Слушнав ДА! ‘ Овие зборови ги оставија фановите без здив, како и фактот дека парот се пресели во нова вила од 13 милиони долари во Лос Анџелес, непосредно по објавувањето на веридбата. Минатиот месец, Шелтон и оддаде трогателна почит на Стефани на нејзиниот роденден, исто така преку неговиот профил на Инстаграм. Тој рече дека секој ден ќе напише по една љубовна песна за Стефани, ако може.

View this post on Instagram

@blakeshelton yes please! 💍🙏🏻 gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on


И додека обожавателите на славната двојка, но и медиумите ширум светот се во екстаза поради оваа вест, поранешната сопруга на Шелтон, кантри пејачката Миранда Ламберт, тврди дека овој брак нема да трае долго. Според National Enquirer, Ламберт се уште протестира против нејзиниот развод со Шелтон и смета дека фактот дека нејзиниот поранешен сопруг и Стефани се вериле е шега.

Извор за овој таблоид тврди дека Ламберт не смета дека Шелтон е добар сопруг и татко. И иако кантри пејачот е близок со трите сина што Гвен ги доби во претходниот брак со Гевин Росдејл, фронтмен на рок-групата Буш, 14-годишниот Кингстон, 12-годишниот Зума и 6-годишниот Аполо, Ламберт тврди дека е татко на сопственото дете е сосема друга приказна.

Извор за наведениот таблоид исто така рече дека Ламберт не може да се воздржи од смеење на изгледот на Гвен Стефани, на што реално се спротивставија нејзините обожаватели. Имено, очигледно е дека Стефани беше подложна на третман со ботокс и полнила, додека Ламберт со сигурност знае дека Шелтон претпочита природни жени чија убавина доаѓа од здрава исхрана и вежбање. Ламберт, исто така, наводно смета дека е прашање на време кога Шелтон ќе се откаже од Стефани. „Всушност, разделбата на парот може да се случи дури и пред да се венчаат“, заклучил изворот.