ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ОСКАРИТЕ ОДЛОЖЕНО ЗА ВО АПРИЛ! Проекцијата на филмовите доцни, а еве и дали ќе се одржи гала вечерта

18 декември, 2020
263998_rami01_f

93-та церемонија на Оскарите е одложена за 25 април, поради пандемијата на коронавирусот, објави Академијата за филмски уметности и науки, која ја организира познатата гала вечер

Наместо на 28 февруари, како што првично беше планирано, доделувањето на наградите ќе се одржи за 25 април 2021 година, пишува Abc.net.

Академијата наведе уште една причина за преместување на наградата – краен рок за објавување на филмовите наскоро, чии премиери беа одложени поради состојбата со коронавирусот, за да можат легитимно да учествуваат во годинашната награда.

Се шпекулира дека идејата наградата да биде виртуелна е напуштена и дека наводно се подготвуваат црвениот тепих и свечената вечер, како и во сите претходни години, но Академијата не ги потврди овие тврдења.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi