Џеј Ло се згрози од изгледот на свршеникот: „Неговите вишок килограми влијаат врз мене“

12 октомври, 2020
profimedia-0521675106

Не ѝ е сеедно

Откако беше на мета на критики за нејзиниот физички изглед на крајот на септември, актерката и пејачка Џенифер Лопез сега го стави на метата нејзиниот вереник и поранешен бејзбол играч Алекс Родригез Според американските медиуми, таа е згрозена од неговиот изглед бидејќи тој во последно време се здебелил со неколку килограми. Како што истакнуваат, нејзиниот грчки бог стана лигав, а тоа воопшто не ѝ се допаѓа.

Додека пејачката продолжува да вежба секојдневно и често ја посетува теретаната, Алекс прави пауза од тренингот и ужива во јаглени хидрати и грицки доцна во ноќта. „Џенифер смета дека тоа лошо влијае на неа. Таа се обиде да му нареди и да трча, но тој не е навикнат да добива наредби од неговата идна сопруга “, изјави анонимен извор близок до парот.

Во продолжение како што рече овој судир ќе има силно влијание врз нивната врска, која, како што е напишано веќе некое време, е на „стаклени нозе“. Според упатените, ова негово прејадување е еден вид пасивно-агресивна одмазда на свршеницата. „Ако работите не се смират наскоро, Алекс може да се соочи со големи проблеми во врската“, заклучил изворот.

Некои сметаат дека ова ѝ е само одбранбен механизам на Џенифер, бидејќи и самата се најде на удар на критичарите. „Изгледаш поразлично отколку на твоите фотографии, како да си накачила неколку килограми. Изгледаш како мала свиња. Разочаран сум “,„Јас навистина не знаев дека имаш целулит. Не можеш да го видиш тоа на твоите фотографии, како така?“,„Леле, се здебели неколку килограми?“, Се само некои од многуте коментари на социјалните мрежи со кои се соочи на крајот на минатиот месец.