Џенифер Анистон и Бред Пит ги соединуваат силите: По цели 15 години од разводот заедно се вклучија во акција и се борат за ИСТА ЦЕЛ!

15 септември, 2020
h_55784105_1000x0

Шок!

Петнаесет години по разводот, актерите Џенифер Анистон и Бред Пит ќе учествуваат во акцијата „Fast Times ar Ridgemont High“, која ќе се бори за собирање средства за најпогодените од вирусот корона.

Џенифер и Бред се приклучија на специјалното вклучување преку Интернет, кое ќе вклучува и други познати лица, а ќе се емитува во четврток.

Првите фотографии од вклучувањето стигнаа до јавноста, а како изгледаат обајцата може да видиме за време на разговорот, што ќе им помогне на многумина.

Покрај нив, во овој лајв ќе имаме можност да ги видиме и Морган Фримен, Џулија Робертс и други, а овој потег на познати личности го поздравија многумина ширум Светот.