Џенифер Гарнер се посвети на градинарството; покажа како напредуваат нејзините големи сончогледи во градината

14 јули, 2020
Annotation 2020-07-14 160735

Амбициозната глумица Џенифер Гарнер недостатокот од снимања и нови деловни проекти го искористи за нови вештини. Освен што специјализираше во кујната за слатки, сега покажа дека е добра и во градинарството

Во најновата објава на инстаграм која ги развесели нејзините фанови, американската глумица Џенифер Гарнер се пофали со својот најнов успех. На светот му покажа дел од својата градина во Калифорнија која се наоѓа во склоп на семејната куќа во која живее со трите деца од бракот со Бен Афлек.

Грижливата мајка во последните месеци се посвети на домаќинството и грижата околу своите деца, а деловните потфати ги стави на страна со оглед на тоа дека снимањата и онака се откажани поради вирусот.

Недостатокот од филмови, Гарнер го искористи за совладување на некои нови вештини, а од кои градинарството очигледно највеќе и лежи.

Се сними покрај сончогледите кои моментално цветаат, а се со огромни димензии. Нејзините цветови пораснаа над 2 метри, а симпатичната глумица едвај се гледаше низ нив.

Холивудската глумица на многу духовит начин ги покажува своите анегдоти од домот, кога ги работу кујнските работи. Некои и паѓаат потешко, а во други видно ужива.

View this post on Instagram

Miss @iamtabithabrown— thank you for always making me smile, for these incredible peach biscuits and for the parenting phrase that will get my kids through summer 2020— “it’s MY business.” I hope you don’t mind me cooking alongside and sharing the ♥️🍑♥️. Like so, like that. 😁♥️♥️ . Please go to @iamtabithabrown for the DELICIOUS peaches recipe. Here is the recipe for the summer shortcake. 🤗 . Ingredients: 2 cups AP flour 1 Tbsp baking powder 1/2 tsp salt 3 Tbsp sugar (plus extra for sprinkling) 8 Tbsp unsalted butter, chilled, cut into 1/2 inch pieces 1 large egg, lightly beaten 1/2 cup (plus 1 Tbsp) half-and-half or milk 1 large egg white . Directions: 1. Adjust oven rack to lower-middle position and heat to 425 degrees. Mix flour, baking powder, salt, and sugar in work bowl of food processor. Scatter butter pieces over mixture, tossing to coat butter with dry ingredients. Cut butter into dry ingredients with five 1-second pulses. Continue cutting in butter until flour is pale yellow and resembles coarse cornmeal, with butter bits no larger than small peas, about four more 1-second pulses. Turn mixture into medium bowl. 2. Mix beaten egg with half-and-half; pour into bowl with flour mixture. Combine with rubber spatula until large clumps form. Turn mixture onto floured work surface and lightly knead until it comes together. 3. Pat dough with fingertips into 9 by 6-inch rectangle about 3/4 inch thick, being careful not to overwork dough. Flour a 2 3/4-inch biscuit cutter; cut out 6 dough rounds. Place rounds 1 inch apart on small baking sheet; brush tops with egg white and sprinkle with sugar. 4. Bake until biscuits are golden brown, 12-14 mins. Place baking sheet on wire rack; cool cakes until warm. Fill with the good stuff. 5. Yum.

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi