Џон Траволта по смртта на сопругата се соочи со уште една загуба на член од семејството

22 октомври, 2020
profimedia-0402837556


Џон Траволта ќе ја памети оваа година, со сè што се случува во светот, само за лошо. Откако неговото семејство беше напуштено во јули од неговата сопруга Кели Престон, која ја загуби битката против ракот на дојка, тие неодамна се збогуваа и со неговиот внук, 52-годишниот Сем Траволта. Веста се појави во јавноста сега, а тој почина на 23-ти септември.

Сем Џуниор беше син на постариот брат на актерот Сем. Како што истакна „The Sun“, јавноста не е запознаена со причината за смртта. Училишен пријател на починатиот сценарист контактирал со споменатата листа. „Многу ќе ни недостасува, но тој ќе биде со нас засекогаш. Оваа вест ја разбрав преку друг соученик. Тој беше многу добар пријател, секогаш со позитивен дух “, им рече Ник Мавростомос. Дека Сем Џуниор и Џон беа блиски, еднаш рече покојниот сценарист. „Кога се борев со мојата кариера и не знаев како да продолжам понатаму, Џон беше секогаш таму со мене“, рече тој во тоа време.


Инаку, за само два месеци, ова семејство мораше двапати да се прости од своите најблиски. Кели Престон почина од рак на дојка во јули, предизвикувајќи Џон да се повлече од очите на јавноста. ‘Ела и јас танцуваме во спомен на нејзината мајка. Кели најмногу сакаше да танцува со мене ‘, напиша Џон во чест Кели и предизвика емоции и солзи кај многу следбеници. Според сите сметки, ова е најтешката година за актерот досега. Тој сè уште не ја објави смртта на неговиот внук.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum