Фантастични 6 милиони евра: Ниту Кејт, ниту Меган,еве кој ја имаше најскапа венчаница во историјата!

15 јуни, 2020
вцџвв

Всушност, да бидеме прецизни, оваа неверојатна венчаница чинеше 6.600.000 евра.

Кога размислуваме за свадби над свадбите, првото нешто што ми доаѓа на ум е онаа на принцезата Дајана и принцот Чарлс.

Сепак, венчаницата што ја носат Лејди Д тој ден, а потпишана од дизајнерската двојка Елизабета и Дејвид Емануел, чинеше 166 000 евра.

Можевме да напишеме практично 166,000, имајќи ја предвид споменатата милионска бројка од насловот на текстот.

Сепак, венчаницата на Кејт Мидлтон со потписот на Александар Меквин е близу до милионската фигура, нејзината цена беше нешто повеќе од половина милион евра.

Додека „скромната“ венчаница зад Клер Вејт Келер и модната куќа Givenchy, која ја носи Меган Маркл, чинеше 111.000 евра.

Сепак, постои еден фустан кој ги надминува сите други.

Тоа е онаа што Летиција од Шпанија ја носеше на својата венчавка во 2004 година, кога се омажи за кралот Фелипе.

Венчаницата, моделирана на традиционален начин, но на начин што одговара на рамките на модерното доба, ја потпишува Мануел Пертегаз, а нејзината цена беше неверојатна 6.600.000 евра!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi