[ФОТО] Холивудската двојка ужива на одмор во Грција

2 август, 2020
Annotation 2020-08-01 195747

Рита Вилсон и нејзиниот славен сопруг Том Хенкс моментално се на годишен одмор во Грција каде уживаат во луксузна јахта

Една од најпознатите холивудски парови во моментов е во Грција. Рита Вилсон и 64-годишниот Том Хенкс и двајцата го надминаа вирусот ковид-19 и неодамна станаа грчки државјани.

Двојката поголемиот дел од времето го поминува на луксузната јахта со персоналот. Јахтата го носи името Маргарита, по Рита Вилсон која е родена како Маргарита Ибрахимоф. Мајката на Рита била Гркиња, а нејзиниот татко Бугарин.

Rita Wilson i Tom Hanks u Grčkoj

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис неодамна им додели на Рита Вилсон и Том Хенкс почесно грчко државјанство. Заедно со премиерот Мицотакис беше и неговата сопруга Марева Грабовски. Грчкиот премиер им подари на грчката двојка грчки пасоши и потоа им честиташе. Нивните деца Колин, Елизабет, Чет и Труман добија и грчко државјанство.

Rita Wilson i Tom Hanks u Grčkoj

Рита Вилсон и Том Хенкс со години одмораат во Грција. Том Хенкс го прослави својот 64-ти роденден на островот Парос на почетокот на јули.

Холивудскиот пар поседува земја на островот Антипарос, каде изградија куќа во 2004 година и поседуваат друга куќа на островот Патмос.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris