Хари успеа да му се одмазди на кралското семејство!

23 ноември, 2020
profimedia-0547229640

Најде начин

Поради неговото заминување, принцот Хари мораше да се откаже од кралската должност што со задоволство ја извршуваше и што му беше драга на срцето – должноста врховен командант на кралските маринци. Бидејќи најмладиот син на принцезата Дијана помина десет години во војска како војник, тој наводно бил погоден од назначувањето на кралицата Елизабета за принцот Вилијам за нов командант, бидејќи се надевал дека ќе биде вратен на функцијата кога ќе помине едногодишниот пробен период  оделен од кралското семејство. Тоа и фактот дека кралското семејство одбило да положи венец во негово име на меморијалното место на војниците убиени во Втората светска војна, на Денот на сеќавање кој се слави во Велика Британија пред неколку дена, 36-годишниот принц наводно бил повреден и разбеснет, открил изворот близок до Хари и додаде дека принцот не чекаше долго, но најде начин да им се „одмазди“ и да покаже дека може без нив, пишува New Idea.

Имено, беше објавена веста дека Хари ќе учествува на виртуелниот добротворен настан „Stand Up For Heroes“, кој собира пари за американските воени ветерани и нивните семејства. Заедно со него, ќе учествуваат голем број познати имиња, како музичарот Брус Спрингстин, музичарот Шерил Кроу и актерот Реј Роман, а целиот настан ќе помине со разни „забавни точки, смеа, надеж и исцелување“, стои на веб-страницата на организаторите. Настанот ќе биде пренесен и на TikTok и Facebook, што ги воодушеви обожавателите на Хари кои знаат колку му се важни армијата и лојалноста кон морнарицата и соборците.

„Ова е совршен настан за Хари каде што тој може да продолжи активно да оддава почит и да им служи на ветераните на глобално ниво“, напиша еден обожавател, а другите се согласија со него и напишаа дека се возбудени за Хари. Да потсетиме, бидејќи принцот не можеше лично да положи венец во Велика Британија на Денот на сеќавањето, тој го положи на гробиштата во Лос Анџелес, пред гробовите на двајца британски војници кои загинаа во Втората светска војна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi