И го избришал целото минато: сопругата на Ким Џонг Ун е вистинска убавица, а ова е нејзината животна приказна!

22 август, 2020
ким 1

Светот неретко е шокиран од постапките на лидерот на Северна Кореја за кои пишуваат сите светски медиуми, како забраната за венчавки, убиството на родениот брат, уредувањето на државата по негови желби… Се чини дека Ким не е баш сопруг што би го посакала некоја жена.

Ри Сол Ју е вистинска убавица и се појавува со сопругот на јавни настани како прва дама на Северна Кореја, а медиумите претпоставуваат дека нејзиното минато е избришано од Ким Џонг, како и дека на Ри покрај Ким не и цветаат рози.

Никој не знае кога точно е родена Ри Сол. Се претпоставува дека е родена помеѓу 1985 и 1989 година, а исто така се смета дека Ри Сол не и е вистинското име. Се верува дека Ким Џонг одлучува кои детали ќе се пуштат во јавност.

Завршила средно улилиште во Пјонгјанг, студирала музика во Кина, а лидерот на Северна Кореја е голем љубител на танц и на музика, а во жените гледа некои чија должност ќе им биде да го забавуваат. Некои сметаат дека Ри Сол е одгледана за да му биде жена, како и многу други жени.

Бракот меѓу Ким Џонг и неговата сопруга е договорен во 2008 година, а една година подоцна тој бил склучен.

Кога Ри Сол не се појавувала во јавност почнало да се шпекулира дека нејзиниот сопруг не и дозволува да излегува. Се претпоставува дека тие двајца имаат две деца, едното родено во 2010, а другото родено во 2012 година, што е и период кога првата дама не се појавувала во јавност. Ким Џонг наводно барал породувањето на сопругата да биде направено порано од предвидениот термин, кон крајот на 2012 година, кога се одбележувале 100 години од раѓањето на Ким II Сунг.

Во Северна Кореја наводно постои “Петта дивизија”, харем од околу 2000 жени на кои задача им е да ги забавуваат партиските функционери и да имаат сексуални односи со нив. Тоа постои уште од владеењето на Ким II Сунг кој ги користел жените за забава, а со некои од нив имал и вонбрачни деца.

Ким Џонг Ун наводно ја продолжил оваа традиција, па се забавува и оргија со жени со лесен морал, а неговата сопруга Ри Сол мора сето тоа да го трпи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris