БРИТНИ ЈА СКРАТИ ДОЛГАТА КОСА: Пејачката сега има нова фризура и одлично и стои!

19 декември, 2020
брибир

Поранешната поп-sвезда Бритни Спирс ги исече своите долги локни во кратка фризура до рамената. Таа објави три фотографии на социјалните мрежи со коментар:

“Ја исеков косата! Знаеш што велат: остави го старото, прифати го новиот! Сега да се молиме!”

Оваа нејзина промена беше поддржана и од нејзиното момче Сем Асгари, кој под нејзината слика напиша: „Одлично ти стои!“

Бритни ја истрижа косата истиот ден кога се одржа судското рочиште.

Адвокатката Бритни Спирс поднесе тужба против нејзиниот татко Џејми во август, во која се наведува дека пејачката се плаши од нејзиниот татко и дека тој не може да и биде старател.

“Ја сакам мојата ќерка и многу ми недостасува. Кога на некој член на семејство му треба моја грижа и заштита, јас сум таму, како што бев 12 или повеќе години за да се заштитам”, изјави Џејми Спирс.