Брук Шилдс во шестата деценија ја покажа совршената линија во костим за капење: Редовните тренинзи даваат резултати!

22 септември, 2020
149507_profimedia0335233977_ls

Брук Шилдс (55) изгледа феноменално во шестата деценија, што е потврдено и со фотографијата во костим за капење што го полуде Инстаграм. Холивудската актерка се грижи за својот изглед и редовно вежба. Брук позираше на плажа во костим за капење, и ја покажа совршената линија.

Додека вирусот корона го парализира светот, славната актерка ја замени салата со вежбање дома со нејзиниот личен тренер Нго Окафор.

Секоја недела, обуката се фокусираше на друг дел од телото, вклучително и на рацете, стомачните и нозете. Вежби за долниот дел на телото вклучуваа вежби со топка за телесна тежина и стабилност со цел да се обликуваат стомачните и задникот. Од друга страна, тренинзите за раце и за стомак вклучуваа секојдневни домашни реквизити како шише со вода. “Никогаш не ме нарекуваа ентузијаст за фитнес, но јас навистина го ценев споделувањето тренинг на социјалните мрежи. Ми помогна да чувствувам здрава одговорност и да продолжам со тренинг. Препорачувам секој да помине дел од денот вежбајќи. Ќе им даде чувство на контрола”. изјави Брук Шилдс, додавајќи дека се чувствувала многу подобро во педесеттите години отколку порано. “Во моментов, навистина можеме да се охрабриме едни со други да направат нешто во наша моќ за да се чувствуваме подобро. Сите сме тука да пружиме поддршка”, заклучи актерката.