Џил пет пати го одбила Бајден пред да се ожени за него: „ И поставив ултиматум“

8 ноември, 2020
1cfe9069-8429-4fca-a4fd-7151e10a56ac (1)


Која е Џил Бајден, новата прва дама на САД? Интересот за животот на втората сопруга на новиот претседател на САД нагло се зголеми откако стана јасно дека таа ќе ја замени Меланија Трамп на позицијата прва дама. 69-годишниот универзитетски професор на Колеџот на заедницата во Северна Вирџинија има две магистерски и докторски дипломи и предава на Универзитетскиот оддел за англиски јазик и литература па таа нема да се посвети само на улогата на сопруга на претседателот.


Џил Бајден веќе служеше како втора дама на Соединетите држави во време кога нејзиниот сопруг беше потпретседател на Барак Обама, а потоа стана првата жена на таква позиција што ја задржа својата примарна работа.


Џо и Џил се состанале на слепо. Три години по смртта на првата сопруга и ќерка на Бајден, ги запозна неговиот брат. Џил сè уште студираше, а за Вог еднаш откри како Џо и оставил одличен прв впечаток. “Кога ме придружуваше дома, ми ја подаде раката за добра ноќ. Ја повикав мајка ми во еден наутро и и реков:” Мамо, конечно се сретнав со еден господин “.


Кога се запознале Џо бил самохран татко, а Џил исто така му помогнала да ја помине трагедијата. „Таа ми го врати животот“, напиша тој во 2007 година во своите мемоари „Ветувања за одржување“. Џил се разведуваше од првиот сопруг кога го запозна Бајден и таа веднаш се заљуби во неговите синови Хантер и Бо. Нова трагедија го снајде семејството во 2015 година кога Бо почина од рак на мозок, што ги натера да започнат со Фондацијата за рак на Бајден. „Таа нè врати на нозе“, рече Бајден во видео порака во август на демократска конвенција, додека опиша колкаво влијание има Џил врз семејство обележано со трагедија. „Таа е неизмерно силна и лојална“, рече тој. Бајден во 1981 година ја имаше и ќерката Ешли.


Но, Џил го одби Џо дури пет пати пред да се согласи да се омажи за него. Јас реков: ‘Не. Сè уште не. Сè уште не’ рече Џил. “Бидејќи тие едноставно ја изгубија својата мајка и јас не можев да ризикувам да изгубат друга. Па морав да бидам 100% сигурна дека бракот ќе трае”, рече таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi