Еве како најдобро да ги искористите Месечевите мени и да го подобрите љубовниот живот!

27 ноември, 2020
moon-49668181920-830x0


Еве кога треба да се ослободите од вашето минато

Месечините влијаат на секој од нас на многу начини. Енергијата на Месечината може да има значително влијание врз вашиот љубовен живот.

Со разбирање на енергијата што е присутна за време на одредени фази на Месечината, ќе можете да ја користите на најдобар можен начин.

Силното влијание на Месечината било познато и во античката историја. Грчкиот филозоф Аристотел и римскиот историчар Плиниј Постариот претпоставувале дека луѓето се особено подложни на промени на Месечината.

И во модерното време, астрологот Дане Руџар беше првиот што го претстави психолошкото значење на фазите на Месечината во неговата класична книга Циклусот на лунацијата.
Еве како можете максимално да ја искористите месечевите мени и да го подобрите вашиот љубовен живот.


Нова месечина: нови почетоци
Новата месечина е позната и како „Месечев мрак“ и се случува кога Месечината ќе исчезне во сенката на Земјата.

Овој период е идеален за нови почетоци. Во текот на новиот месец, треба да се фокусирате само на себе, и не треба да дозволувате другите да влијаат на вашите мисли или емоции.

Ако сте слободни, опуштете се навечер и размислете каков би бил вашиот идеален партнер.

Исто така, ако веќе сте во врска, можете и двајцата да одвоите малку време да размислите за тоа како да ја направите вашата врска подобра.

Полумесечина која расте: Раст и развој

Овој период трае од моментот кога Месечината изгледа како нокт, сè додека не се наполни.

Градинарите знаат дека е добро време да се засадат семе, и тоа е фигуративно точно.

Ова е вистинскиот период за првите чекори, без разлика дали е тоа во сферата на кариерата или љубовта. Ако сте во врска за време на растечката Месечина, најпаметно е да направите голем чекор во вашата врска.


Полна месечина: вибрации и креативност
Ова вклучува три дена пред и по полна месечина.

Ова е фаза на Месечината е најлесна да се идентификува и онаа што најчесто се поврзува со љубовта и романсата.

Сите сингл луѓе треба да го искористат овој период и да пронајдат вистинска љубов. Во овој период, можете да очекувате магични можности и да не ги пропуштите.

Месечината што опаѓа: Оставње на минатото
Месечината што опаѓа во третиот квартал се јавува седум до десет дена по полната месечина. Кога Месечината е во оваа полу-полна фаза, имате вистинска можност конечно да заборавите на минатото.

Ако неодамна сте раскинале во овој период, ќе ви биде полесно за прв пат да се чувствувате смирено.

Во оваа Месечева мена, никогаш не треба да комуницирате со вашите поранешни партнери.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi