Фигурата на песочен часовник – симбол на сексапил во реалниот свет: Убавици поради кои облините се во мода!

26 декември, 2020
profimedia-0553480862-725x544


„Слабите“ може засекогаш да доминира на модните писти, но фигурата на песочен часовник е симбол на сексапил во реалниот свет. Овие жени се особено одговорни за фактот дека облините се секогаш во мода.

Ракел Велч

Ким Новак

Џејн Менсфилд

Мерлин Монро

Софија Лорен

Брижит Бардо

Бијонсе

Џенифер Лопез