29 февруари, 2020

Радио

Дури и светски познатиот супермодел кој е инспирација и близок пријател на водечките дизајнери на денешницата не е непогрешлив кога станува збор за модата…

Наоми Кембел е една од славните гости на 62 издание на доделувањето на Греми награди, но ова не е една од главните модни вести денес!

Иако таа нас нѐ навикна да се облекува само со беспрекорно облечени комбинации, славната Британка овој пат, верувале или не, нѐ разочара.

Кембел на црвениот тепих ја носеше креацијата потпишана од францускиот дизајнер Стефан Ролан и го оживеа духот на стариот Холивуд и гламурот од 1920-тите. Сепак, тоа не значи дека таа изгледаше добро: неуредните слоеви привлекоа големо внимание заради фактот што корисниците на социјалните мрежи ги потсети на вреќа за ѓубре, има бесмислено тркалезно деколте кое не е ниту провокативно ниту интересно, ниту пак одговара на фустанот, дури изгледа како грешка во дизајнот и изработката.

За среќа, Наоми избра да ја покаже својата нова фризура токму оваа вечер: кратка без шишки, што совршено и одговара и барем малку го подобрува целосниот впечаток.

Остави коментар

Почетна // Забава // ФРИЗУРА ЗА ДЕСЕТКА, ФУСТАН ЗА ПОТСМЕВ: Наоми Кембел разочара на црвениот тепих (ФОТО)
Горе