ХОРОСКОП – Се појавува нова и голема ЉУБОВ: Откријте што ви носи волшебниот тригон на Венера и Сатурн! (до 24 октомври)

20 октомври, 2020
хорокопп

Волшебниот тригон на Венера и Сатурн најмногу ќе влијае на љубовта – ќе знаете кога вистинската личност ќе се појави пред вратата за вас


Транзитната Венера влезе во знакот на Девица на 3 октомври. Во истиот знак, тој е во опаѓање, и тоа е затоа што Венера не е место во знакот што владее со разумот, пресметката, мислата, анализата, совршенството и стремежот работите да имаат совршенство на редот.

Наспроти Девицата, има знак на Риби, во кој Венера доживува возвишување, претерувајќи во оние работи што се исти во симболиката. Девицата и Риби најдобро можат да се објаснат преку контрастот на разумот и имагинацијата. Во зависност од природата на планетата, тоа ќе зависи и од тоа како одредена планета ќе се најде во овие знаци. Како што беше кажано, Венера нема место во знакот на разумот и претерува во знакот на имагинацијата, што не мора да биде добро.

Прочитај повеќе:
„И таа учи напорно, знаејќи дека некаде нејзиниот повик ќе и донесе брак, љубов, ерос, секс од кој се срами. (Горан Милекиќ, Бесконечна астросимболика) Срамежливоста е она што ја опишува Венера кај Девицата. Скромноста, па дури и во комбинација со Јупитер заедно, ќе дадат мали пари, момент на ширење задоволство, но во веќе ограничени количини. Затоа што ако не постои разумна граница, тогаш не зборуваме за оваа Венера.

Потребно и е време да се навикне на тоа дека е избрана за нечија љубов, честопати најдобро се согласува во врска после долго време, кога го запознала својот партнер, а пред се неговите навики, а самиот почеток и е тежок, затоа што не може се однесува ако не знае што да очекува од другата страна. Фразата „Сакам да знам на што сум“, штотуку дојде од оваа позиција на Венера.

Венера во Девицата ве препознава по здравата храна што ја купувате, берете билки, но тоа за чај, за здравје, а потоа кога ќе ставите на хартија сè што заработивте и се чувствувате непријатно затоа што заработивте повеќе отколку што планиравте или ако некој ви даде подароци, бидејќи оваа Венера не може да прифати подарок. Или кога уредувате работен простор, затоа што тогаш се чувствувате најприродно. И кога купувате канцелариски украси.

Однесете ја Венера во Девицата во која било книжарница со канцелариска декорација, таа ќе остане таму со часови. Најтешко е кога ќе и кажете да не навлегува во многу детали или кога ќе ве праша повеќе од двапати на ден дали ја сакате, затоа што смета дека тоа е сосема разумно прашање, кое произлегува од несигурност, можеби од недостаток на самодоверба.

Нејзино и е многу тешко да ја напушти љубовната врска, „додека не го изброи последното зрно песок“ (Јована Лужиќ Гајиќ), но исто така и по одредено време во врската, ја мачи прашањето од каде води, дали губи време и дали може да очекува нешто логиката на нештата следи по одредено време на емотивна врска.

Венера ќе изгради точен тригон со Сатурн во Јарец на 24 октомври, и овој Земјен тригон конечно може да стабилизира сè што ве мачеше до неодамна во врска со парите, самата врска во која сте или едноставно да ви ги даде првите резултати од она што сте долго вие вложувате.

Ако се сеќаваме на почетокот на март, кога Венера од знакот Овен изгради плоштад со Сатурн во знакот на Јарец, за некои тоа ја наруши хармонијата и предизвика потреба агресивно да зачекори во насока на она што го сакаме, сега е време да го замениме гневот и бесот, како и уништувањето. Да се „измери трипати и еднаш да се намали“ и со тоа да се избегне каква било грешка или нарушување на совршениот редослед кон кој се стреми во овој период.

Ова е поволен аспект за деловните активности, особено за оние што чекаме да се реализираат, бидејќи диспозитивецот Меркур е во ретроградно движење и во сексил со Сатурн, бидејќи од диспозиторот ја следиме конечната реализација на нештата. Астросимболично, ова е прегратка на колега, љубов со постар партнер што го среќаваме преку работа, така што сите луѓе кои не се во емотивна врска, сега можат да запознаат некого преку работното опкружување или при извршување на секојдневни активности.

Реализацијата на земниот тригон се одвива преку леснотијата што доаѓа преку практичноста. Сега нема да сретнете некого со одмор, нарачување кафе и колачиња (ова би била Венера од знакот на Бик), но на средина на работа, без да кренете глава од работа, додека додавате хартија на некој што влегол во вашата канцеларија, а вие случајно гледате нагоре, и забележувате постара личност која ви дава самодоверба и не мора да биде премногу шармантна, но таа е облечена едноставно, без претерување, уредно испеглана и младешка, без оглед на возраста, бидејќи Јарецот е „заробеничка“ на убавицата со време “, па ова се често луѓе кои бавно стареат.

Ако сте во емотивна врска, сега вашиот партнер ќе стори нешто што ќе ја смири вашата прекумерна потреба да ги анализирате неговите емоции, да ви „докаже“ љубов и со тоа да ја стабилизира врската. Во точен аспект на 25 степени Девица, Венера ќе биде во зоната на фиксната sвезда Бенетнаш, која има природа на Уран и Сатурн и носи изненадувања, ненадејни промени и уништување на емотивниот план (бидејќи е Венера), а на 27 степени ќе се најде на фиксната sвезда Завијава, што носи проблеми во бракот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum