Ќерката на Рос од „Пријатели“ ја избричи својата глава: Не сака правила …

18 јуни, 2020
ros

Холивудскиот актер Дејвид Шимер (53), попознат како Рос од култната серија „Пријатели“ има прилично смела ќерка. Девојчето Клео (9) деновиве доби нова “брич” фризура. Таа  имаше помош од нејзината мајка, британскиот фотограф и продуцент Зое Бакман (34), која ја зеде машината за стрижење во рацете и ја исполни желбата на нејзината ќерка.

Клео е единственото дете на Рос и тој не сака да го изложува прекумерно во јавноста, но затоа тоа го прави неговата поранешна сопруга, која ја веднаш јавно ја пофали Клео за нејзината храброст.

– Гледам како децата денес се противат на нормите и стандардите на начин на кој ние не го правевме тоа и што ми дава надеж – истакна таа.

Двојката се венча во 2010 година. Тие се запознаа во 2007 година, кога Дејвид ја режираше романтичната комедија „Стартувај“ во Лондон. Поради него, Зое се пресели во Лос Анџелес, единаесет месеци по свадбата ја добија малата Клео.

Pixsell

Во април 2017 година, тие објавија на јавноста дека се разделуваат и дека секој оди по свој пат.

– Со многу љубов, почит и пријателство, дојдовме до заедничка одлука да се разделиме на некое време и да размислиме добро за нашите идни односи. Приоритет е среќата на нашата ќерка и таа да не почувствува ништо во наредниот период, затоа ве молиме почитувајте ја нашата приватност во новото поглавје од животот на нашето семејство – напишаа тие.

John Varvatos 12th Annual Stuart House

И покрај фактот дека тие веќе не се заедно, тие се грижат заедно за девојчето, а меѓу нив нема недоразбирања и расправии,така што тие можат да бидат заедно на разни собири без никакви проблеми.