Криси Тајген објави слика од гинеколошки преглед и испрати силна порака до сите жени

1 јули, 2020
ajajajajj

Благодарам на ширењето на толку важна порака!- беше еден од коментарите

Сопругата на музичарот Џон Ленон (41), поранешната манекенка Криси Тејген (34) наводно ги тргнала силиконите од градите, а сега се фотографирала на гинеколошки преглед и испрати силна порака до сите жени.

Имено, Криси на својот инстаграм профил објавила фотографија од ординација сакајќи да ги потсети жените на тоа колку е важен гинеколошкиот преглед., како б и работее на превенцијата на рак на грлото на матката.

  • Не заборавајте редовно да правите папа тест и преглед на вашите гради, иако на светот му се ближи крајот. Напиша манекенката мсилејќи на тоа дека во сред пандемија со корона вирусот жените не треба да го занемарат прегледот

Таа на фотографијата позираше завиткана во пешкир, а на лицето имаше заштитна маска, со која е обврзана да излезе од дома во Калифорнија.

На овој пост за помалку од 24 часа Криси има окулу 30,4 милиони луѓе, кои се одушевини од тоа дека Криси др труди да ја разбуди свеста за важноста на женското тело.

“Ми го откажаа прегледот два пати поради Covid 19 и неможев да направам папа тест. Игледа не им е битен во оваа држава” “Благодарам ми требаше ова”, Благодарам за ширење толку важни пораки за јавното здравтво! ”Влијанието на оваа пандемија на дијагнозата за лечење на рак е навистина застражувачки”, “Криси Тајген е нашето национално благо”, беа некои од коментарите.

Манекенката неодамна ги извади имплантите, а на своите следбеници им покажа дека градите сега и се помали, но изгледаат одлично.

-Долго време беа фантастични и добро ја одработија својата работа, но едноставно решив да ги извадам. Едвај чекам да можам да си го закопчам фустанот, да спијам свртена на стомак, со пополн комфорт. Немам веќе големи гради. Но не грижете се, се ќе биде во ред. И понатаму ќе имам гради, но тоа ќе биде вистинска “ќеса со сало”, што всушност се. Истакна манекенката пред операцијата