Куќната помошничка носеше негово дете во исто време со сопругата. Долго време не знаел дека е тоа негов син

23 јули, 2020
дфдфд


Акциониот херој Арнолд Шварценегер ја измами својата поранешна сопруга Марија Шривер со куќната помошничка и го криеше нелегитимното дете што го имаше со неа десет години. Веста на крајот резултираше во прекинување на бракот во 2011 година од кој ниту тој ниту неговото семејство сè уште не се опоравени целосно.

72-годишниот актер и поранешен гувернер се придружи на семејството на политичката елита на Америка, откако се венчаше со членот на семејството Кенеди, Марија Шривер, во 1986 година. Новинарката Шривер е внука на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди, кој беше убиен во 1963 година. Двојката имала четири деца, а нивниот брак се распаднал 25 години подоцна, кога медиумите откриле дека Шварценегер имал дете со друга жена. Тој имаше син, Џозеф, со Милдред Патриша Баен, жена која работеше за нивното семејство како куќна помошничка и дадилка. Нивното дете е родено уште 14 години пред да се објави веста низ целиот свет.


Поранешниот гувернер тврди дека не знаел дека Џозеф е неговиот син сè додека не започнал да ја забележува физичката сличност. Се верува дека Баен забременила во 1997 година, во исто време кога сопругата на Арнолд го носела нивниот најмлад син Кристофер. Џозеф е роден само пет дена по Кристофер во септември 1997 година. Името на поранешниот сопруг на Баен, од кого се разведе само неколку недели откако се роди момчето, е запишано на неговиот извод на матични книги. Веста за момчето се појави во медиумите неколку месеци откако актерот ја напушти канцеларијата на гувернерот на Калифорнија, а неколку дена подоцна тој објави дека се разведува од својата сопруга.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi