Момент на непретпазливост – Камила Паркер Боулс го повреди својот грб!

16 јули, 2020
kamila

Камила Паркер Боулс, сопруга на принцот Чарлс, своето слободно време го користи, кога е далеку од јавноста, за да ужива во омиленото хоби. Се работи за часови по балет, за кои таа размислува со години. Сметајќи дека таа е голема обожавателка на споменатиот танц, беше прашање на време кога таа ќе се реши да заплива во тие води. Она што таа не го очекуваше беше фактот дека нејзиниот ентузијазам резултира со повреда на грбот.

Се започна кога таа неодамна се појави на радио емисијата на ВВС на Ема Барнет. Таму, дамите зборуваа за нивната љубов кон балетот, а Камила тогаш откри најодговорни за оваа љубов се од иницијативата „Сребрени лебеди“ за постарите танчерки. Војвотката од Корнвол виде еден од нивните танци уште во 2018 година придружена од амбасадорот на иницијативата Ангела Рипон. Набргу по посетата, таа сфати колку се одлични танчерите и како резултат на тоа, таа основа своја група за танцување. “Собрав неколку неверојатни кандидати и пријатели, во иста возраст како и јас. Им реков: Ќе бидеме сребрени лебеди“, се сеќава Камила.

Возбудата и ентузијазмот, сепак, резултираа со негативен исход за војвотката. Имено, како што самата признала, го повредила грбот, поради што морала да паузира од танцувањето. Но, дури и тоа не ја обесхрабри. Си го повредив грбот, но можам да дочекам да се вратам на танцувањето затоа што после тоа се чувствувам многу добро “, заклучи таа полна со позитивна енергија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi